Ieeja ierobežotā telpā
Ieeja ierobežotā telpā — esiet droši, plānojot, uzraugot un aizsargājot
Dräger piedāvā risinājumus un atbalstu darbam šaurās telpās. Norādījumi par iekļūšanas slēgtās telpās riska novērtēšanu palīdz sagatavoties procedūrām, darba atļaujām un aprīkojumam, kas nepieciešams ierobežotas telpas drošībai. Mūsu eksperti piedāvā profesionālus padomus un praktisku apmācību slēgtās telpās, lai palīdzētu jums ievērot pareizās procedūras, strādājot slēgtās telpās – vai mierīgi risināt ierobežotas telpas glābšanas scenārijus. Produkti, piemēram, ierobežotas telpas uzraudzības aprīkojums, tostarp uzticami slēgtās telpas gāzes detektori un ierobežotas telpas ieejas aprīkojums personiskajai aizsardzībai, palīdz nodrošināt pārliecību un drošību gan objekta vadītājiem, gan rūpnīcas darbiniekiem.
Nelaimes gadījumi slēgtās telpās – kāpēc tie notiek?
Slēgta telpa ir viena no potenciāli bīstamākajām darba vietām, un iekļūšana ierobežotā telpā rada daudzas problēmas. Neskatoties uz stingrajiem drošības pasākumiem, visā pasaulē joprojām notiek pārāk daudz negadījumu, piemēram, pārsvarā nosmakšana, bīstamu vielu iedarbība vai traumatiskas traumas, lai nosauktu tikai dažus. Tādējādi, strādājot slēgtās telpās, drošība vienmēr ir pirmajā vietā. Attiecībā uz jautājumiem par to, kas izraisa negadījumu, uz to ir vairāk nekā viena atbilde.
Riska novērtējums – pārvaldiet apdraudējumus, riskus un iespējamās briesmas
Risks vai bīstamība — kāda ir atšķirība? Ko ietver ierobežotas telpas riska novērtējums? Riska novērtēšanas matrica palīdz novērtēt problēmas, kas saistītas ar iekļūšanu ierobežotā telpā. Nosakiet, kāds slēgto telpu aprīkojums ir nepieciešams, lai noteiktu tajā esošās bīstamās vielas un kā ieviest drošu darba sistēmu, strādājot slēgtās telpās.
Briesmas vai risks: kāda ir atšķirība?
Pievēršoties darba drošības apdraudējumiem, šķiet nepieciešams nošķirt “bīstamību” un “risku”.
“Briesmas” ir visi aspekti un pamatnosacījumi, kas var apdraudēt cilvēkus, vidi un iekārtas drošību konkrētā darba situācijā. Piemēram, ieiešana ierobežotā telpā.
“Riski” darba vietas drošības eksperti saprot kā iespējamības novērtējumu, ka šis apdraudējums radīsies tieši šajā situācijā, un apraksta konkrēto apdraudējuma potenciālu.
Bīstamās vielas var izraisīt bojājumus
Sprādzieni: izraisa dzirksteles, augsta temperatūra vai nestabila vielu uzvedība
Ķermeņa bojājumi: saskare ar toksiskām gāzēm, tvaikiem, šķidrumiem vai kodīgām vielām
Ilgstoši miesas bojājumi: kancerogēni vai toksisku vielu gametas bojājoša iedarbība
Nekontrolētas ķīmisko vielu reakcijas: saskare ar noteiktiem katalizatoriem
Tipiski riski darba vietas veselībai un drošībai
Uzliesmojošas gāzes un tvaiki
Toksiski šķidrumi un gāzes: piemēram, hlors (Cl2), amonjaks (NH3), sālsskābe (HCl)
Toksiskas organiskas vielas: jo īpaši benzols, metāns, etilēns, butadiēns
Daļiņas: īpaši elpojošas
Papildu briesmas un riski: rada specifiski darba procesi
IAL – izvēlieties un lietojiet aizsarglīdzekļus
Individuālie aizsardzības līdzekļi ir nepieciešami visa personāla drošībai, kas strādā slēgtās telpās. Kādi IAL ir obligāti dažādiem ierobežotas telpas apdraudējumiem? Kāds aprīkojums vai ieejas aprīkojums slēgtās telpās ērti pasargā jūs no kaitīgo vielu iedarbības apkopes darbu laikā? Kā izvēlēties pareizo IAL?